top of page
Apgamų šalinimas: ką vertėtų žinoti?

Apgamų šalinimas yra reikalingas ne vien tik dėl estetikos. Net ir visai nedidelis darinys gali lemti rimtus susirgimus, todėl pastebėjus  asimetrišką, pakitusios spalvos ar dydžio apgamą vertėtų pasikonsultuoti su gydytojais dėl jų šalinimo. Ne kiekvienas atsiradęs apgamas yra piktybinis, tačiau rizikuoti savo sveikata tikrai nereikėtų – pasikonsultavę su specialistais galėsite gauti atsakymus į kylančius klausimus ir apsispręsti galėsite kur kas paprasčiau.

Kada vertėtų susirūpinti ir kreiptis į gydytoją?

  • Jei apgamo srityje jaučiate skausmą, niežulį ar perštėjimą;

  • Apgamo dydis pakito, jis pradėjo plėstis;

  • Apgamo spalva tapo tamsesnė;

  • Aplink apgamą oda yra paraudusi;

  • Apgamo kraštai tapo nelygūs;

  • Apgamas kraujuoja;

  • Per trumpą laiką atsirado daug apgamų.

Chirurginis ar lazerinis apgamų šalinimas?

Paprastai tinkamiausią apgamų šalinimo būdą nustato gydytojas. Nedideli apgamai dažniausiai yra šalinami lazeriniu būdu, o tuomet, jei apgamo forma ar spalva yra pakitusi, apgamas yra gana didelis, tokiu atveju gali būti reikalingas chirurginis apgamų šalinimas. Pacientus neretai gąsdina tai, kad po apgamų šalinimo procedūros gali likti randas, tačiau nerimauti tikrai nereikėtų – net ir tada, jei po procedūros lieka randas, jis paprastai yra gana nedidelis ir nelabai pastebimas. Kokio dydžio bus randas (jei apskritai bus), priklausys nuo to, kaip gis žaizda, kokioje vietoje bus šalinamas apgamas, kaip po apgamo šalinimo bus prižiūrima oda, ir t.t.

Jei apgamą turi kūdikis...

Nors tai tėvelius visada gąsdina, tačiau panikuoti nereikėtų. Naujagimiai dažniausiai turi pigmentinių apgamų bei hemangiomų. Kūdikiui augant jo oda tempiasi, didėja ir apgamas. Į gydytoją vertėtų kreiptis tada, jei pirmaisiais kūdikio metais apgamas tapo didesnis nei vieno centimetro skersmens.  

Jei turite apgamų, kurie jums kelia nerimą, nelaukite, kol jie padidės, ir užsiregistruokite į konsultaciją pas gydytoją. Jei reikia, bus atlikti tyrimai ir paskirtas tinkamiausias apgamo šalinimo metodas.

Apgamu salinimas

Prieš

Apgamo šalinimas lazeriu

Apgamo šalinimas lazeriu

Apgamu salinimas

Po

bottom of page